| Irinucaaaa a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit prima data ciclu cam pe data de 7-8 luna suntem in data de 7 si nu mi-a venit am citit undeva ca in primele luni ciclul este neregulatat si este geu sa iti dai seama pe ce data iti va veni ciclul, este adevarat? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Mie mi a venit in primele 3 luni la fel apoi a luat o pauza 4 luni timp in care ma ingrijoram apoi mi a venit luna trecuta pe 4 ca am fost la mare si am stat in apa iar acum nu mi a venit iar! Este neregulat in functie de la persoana a persoana nu este nimc neinregula. Spun asta pentru ca am fost la doctor!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, este adevarat, dar tot adevarat dar mult mai folositor ar fi sa te sfatuiesti si cu mama ta, mama care sigur iti poate fi de mare ajutor si in aceasta perioada importanta din viata ta.

| zurick a răspuns:

Da.Deci nu-ți fă griji.

| Irinucaaaa explică (pentru zurick):

Dc?

| zurick a răspuns (pentru Irinucaaaa):

Pentru că este normal, eu nici după 4 ani nu-l am reglat.

| MishasiPUCNT a răspuns:

Da este foarte adevarat.Asa e la inceput, deci nu te teme!winking