| AnonimMM678 a întrebat:

M-a luat o durere de masea si ma inteapa toata partea stanga, ce sa fac, efectiv nu mai suport,am luat Ketorol si Oxacilina Atb dar degeaba, parca maseaua m-a mai lasat inca am intepaturi incontinuu, mi-e amortita si gura insa intepaturile nu trec sad sad ar trebui sa iau si Aulin, nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Continua sa iei Oxaciclina de 2 ori pe zi, pana ce termini o folie intreaga.

Intre timp clateste puternic locul cu ceai de musetel concentrat, cu cate o cana la interval de 2-3 ore.
Cand incepe sa te intepe, scuipa si continui cu urmatoarea gura.
La un moment dat ori se va sparge fistula (si scapi de durere), ori se va retrage.
Mai continui cu clatitul inca de 2-3 ori si dupa ce s-a spart sau s-a retras.

Ulterior mergi la un dentist pentru verificare, chiar daca nu te mai doare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solpadeine e bun la astfel de dureri. E pe baza de codeina si pe mine m-a ajutat mult cand am avut dureri de masele.

| Andrei900Boss a răspuns:

Intorci*

| vladeusebiu a răspuns:

Orice pastila/calmant ai luat efectul e doar temporar de reducere a durerii, singura solutie e sa mergi la dentist, ori o scoate ori o trateaza.