| VisătoareaDePeLună a întrebat:

M-am asigurat anul trecut la Casa Nationala de Asigurari de Sanatate, iar anul acesta am nevoie de un card de sanatate. Am intrebat la CNAS de card, dar mi-au raspuns ca nu ei se ocupa. Cum ar trebui sa procedez in aceasta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Eu abia de anul asta am card desi sunt salariata de foarte multi ani asa ca...
A fost sefa mea sa intrebe la CNAS si... i-au zis ce scrie si pe site cand ma cautam : cardul NU a fost emis.
Printeaza-ti si tu ca pe CNAS apari ca asigurata dar nu ai card emis si prezinti asta la doctor, oricum te cauta pe site dupa CNP sa vada daca esti asigurata.
Daca e vorba de internare in spital la fel, nu e vina ta ca ei emit cardurile f greu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu le-ai intrebat, cine emite cardurile de sanatate?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu medicul de familie!

| Speranta12 a răspuns:

Mama ce scartari sunt aia. -_-