| luvme a întrebat:

M-am culcat acum 2 zile cu parul ud, desi aveam caloriferul bagat in priza. Dimineata m-am trezit cu febra 37, 4. Azi m-am trezit tot cu febra dar si cu dureri groaznice de cap si ameteli. Ce sa fac? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Litlle B a răspuns:

Mergi la medicul de familie cat de repede poti, asta fiind cea mai buna solutie. El va sti ce trebui sa faci. Insa, alta alternativa ar fi sa bei muult ceai cald cu lamaie, cu niste pliculete de Fervex sau Coldrex si sa stai in pat. Ia de 2 ori pe zi cate un paracetamol sinus si stai invelita pentru a transpira cat mai mult (ajuta la scaderea febrei). Insanatosire grabnica!

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mergi la doctor!

| chrystyna a răspuns:

Ar trebui sa consulti un doctor.Si nu mai face din astea. Te poti trezi cu o sinuzita de toata frumusetzea, si aia nu se trateaza. Faci doar injectii cu antibiotice de o sa te doara si "altele" dupa aia.Ai mai multa grija de santatea ta! Acum poti lua fervex si nurofen forte, e bun pentru dureri de cap.
Sanatate multa!

| luvme explică:

Acum ma simt mult mai bine...promit ca nu o sa ma mai culc niciodata cu parul udbig grin...multumesc pentru raspunsuri:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea temperatura normala a corpului e 37 deci mare febra nu aveai...alta poate fi cauza... durerile de cap se pot datora ochilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor!

| johnyjohny2006 a răspuns:

Ia fervex coldrex sau mergi la doctor