| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Sa incepem: intr o dimineata m am trezit cu dureri in zona abdominala. Am mers la scoala tot asa de rau mi a fost. Cand am ajuns acasa nu ma prea puteam tine pe picioare si imediat am facit febra. Am luat un agocalmin un debridat si un nurofen. Urmatoarea dimineata niciun simptom. Am mers la scoala linistit iar cand am ajuns acasa am facut iar febra. Urmatoarea zi am mers la control adica azi si mi a spus ca am conjunctivita virala. Mi a dat un tratament cu picaturi pt ochi atat. Am ajuns acasa am pus picaturile si m am culcat. Cand m am trezit dureri de stomac si gat. Ce sa fac? Este conjunctivita virala sau alta afectiune? Precizez ca am fost la piscina acum o 6 zile si am facut scufundari sub apa fara ochelari dinaceia. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Posibil sa fie infectie din cauza apei si cred ca ai facut si infectie gastrointestinala.
Ai zis medicului ca ai fost la piscina? pentru acele simptome nu ti-a dat nimic?
Uite un link
http://www.sanatateatv.ro/ghid-terapeutic/infectii-gastrointestinale/
Ar fi bine sa te duci iar la medicul de familie si sa ii explici exact ce ne-ai zis si noua.
O seara buna:)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi a dat niste picaturi pentru ochi tobradex 2 picaturi in fiecare ochi de 3 ori pe zi, nurofen si debridat. Nu ma mai doare stomacul asa rau dar ma dor ochii cand ii misc. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am infectie gastro intestinala. Nu am acele simptome

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa precizez ca in fiecare seara fac febra. Ziua nu am dar fac seara.