| STEFANXxX a întrebat:

M-am dat cu spray de nas si stateam culcat vreo 10 minute, iar cand ma scol mi s-a infundat urechea stanga.Probabil am folosit prea mult spray.Ce sa fac? Imi va trece sau nu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Probabil ca ti s-a infundat trompa lui Eustachio, care face legatura intre faringe si urechea medie, astfel ca acum nu se egaleaza presiunea din urechea medie cu cea din exterior. Poti incerca sa deblochezi prin cascat, sau prin metoda folosita de cei care merg cu avionul (te tii de nas si suflii, ca sa fortezi aerul sa intre in urechea medie prin respectiva trompa, apoi inghiti in gol).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dat prea mult.iti va trece.

Răspuns utilizator avertizat
| eXit96 a răspuns:

Stai linistit nu ai nimic.Se intampla. Dimineata o sa fi in regula.