| IlegalSmile a întrebat:

Heii

Am fost in tabara o saptamana la mare laughing

Si mi s-a infundat urechea. Mi'a dat cu un spray "Audispray" si am folosit peste 100 de betisoare de urechi si tot nu mi se desfunda

Ce as putea sa fac straight face?

Sa merg la doctor el va sti ce sa fac?

Daca nu stiti niste leacurti babesti :-s?

Daca da care sunt acelea :S

fundita ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Se poate sa ai un "dop". Urechea, secreta o substanta, pe care noi o numim "clei" pentru a proteja timpanul de praf, sau alte chestii. Si la tine s-a depus mult, mi se intampla si mie cateodata. Trebuie sa te duci la doctor, unde o sa pune apa intr-o injectie maricica dar fara ac, o sa-ti bage seringa putin in ureche (cum am zis, seringa aia nu are ac) si o sa-ti bage apa in urechi sa sparga dopul alahappy dupa aia scapihappyfunda?

| vlad_4846 a răspuns:

Trece de la sine...nici nu o sa-ti dai seama

| andreea_5200 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie incearca sa dormi pe acea ureche si peste cateva zile o sati treaca

| MariusMarius96 a răspuns:

Nu se poate am aceasta problema chiar in momentul asta,acu cateva ore am pus si eu o intrebare cum ai pus thu,nici eu nu stiu ce sa fac,am auzit ca cel mai bine ar fi sa iti treaca de la sine, oricum ca si tine am scos umezeala cu betisoare dar nici un rezultat, bafta! maryus_marijuana96

| Vooortex a răspuns:

Stai asa cateva zile, iar daca nu se desfunda mergi la medic ca ti le desfunda imediat. Iti baga apa calduta cu o seringa mare ( fara ac) si ai sa auzi foarte bine. Nu ai de ce sa te temi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era okestie sa pui ulei fierbinte.{de la maicamea o stiu}