| Rares95 a întrebat:

Am o problema destul de nasoala, mi s-a infundat urechea stanga si aud ca si cum as avea apa in urechestraight face. Am folosit audispray dar nu ma ajuta la nimic. Tin sa spun ca am facut efort pana am transpirat bine, dupa care am facut o baie. Dupa cateva minute a inceput sa ma deranjeze aceasta senzatie rau de tot.Va rog foarte mult sa imi spuneti ce pot sa fac? treaba cu ceara o stiu si pe aia dar nu am lumanare sau constraight faceAltceva in afara de spray si de ceara nu exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| denisa20 a răspuns:

Daca nu a mers cu audispray ar trebui sa mergi pe la un doctor ca nu se stie.Eu stiu de la bunica ca pui o picatura de ulei cald in ureche.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ORL. E posibil sa ai o otita medie (adica o inflamatie dincolo de timpan, unde nici unul din remediile astea nu ajunge). Daca ai otita medie, iti trebuie tratament de specialitate, altfel rist sa pierzi din acuitatea auditiva.

| adriangabor92 a răspuns:

Cu betisoare de ureche

| mon@29 a răspuns:

Mergy la un orl... e cam grava treaba. o sa stie doctoru ce trebuie sa yty dea...noroc.happy

| MeMeMe97 a răspuns:

Un amic de al meu a facut ceai de musatel a tras cu seringa si a a impins ceaiul in ureche! la el este ok, cel putin dupa ce a facut asta s-a simtit bine!

Sfat:daca nu iti trece din prima poti repeta!

| Catalinna a răspuns:

Nuuuuuu nicidecum betisoare
eu am fost la doctor si mi-a zis sa le arunc
poate ai dop de ceara
aa si nu doare deloc