| nostromo a întrebat:

M-am fript mai de mult pe picior nu stiti cum pot scapa de cicatrice cel mai bun rasp are funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ciao! mergi la un medic de chirurgie plastica si reparatorie daca cicatricea este mare(o sa-ti faca o mica intervetie chirurgicala )! Dar daca este mica las-o acolo ca nu are rost sa te complici!

1 răspuns:
| AnotherCatWoman a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine: vreau sa scap de niste cicatrici mai vechi "de buna purtare", vreo 5 la numar.
Momentan folosesc un tratament cu Bio Oil( l-am comandat de pe net- cam 50 de RON) si vitamina E.
Din cate stiu, pentru a diminua aspectul inestetic al cicatricilor mai sunt recomandate cremele pe baza de propolis, unt de cacao sau aloe, si cele care contin vitamina E.
Cheers!