| anonim_4396 a întrebat:

M-am îndrăgostit de o tipa care are hepatita B. Ne-am sărutat si am făcut sex protejat. Îmi place de ea si nu as vrea sa o las. Ce sa fac? Sa continui relația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Te vaccinezi. Atat ca asta nu are efect imediat, trebuie sa faci mai multe doze si sa astepti cateva luni.

| MrNobody a răspuns (pentru doctorandus):

Multumesc! Am fost sa fac analiza sa vad daca am anticorpi. Aștept sa vina rezultatul

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Desigur, de ce nu?
Există vaccin și tratament - veți fi ok amândoi peste o vreme.

| VoidEternal a răspuns:

Vaccin. 3 doze, imnunizare completa in 6 luni.

| Catalin77945 a răspuns:

Vaccin,tratament,hepatoprotectoare,si voila, o sa fiti amandoi bine eventual.

| colosseum1337 a răspuns:

Ar trebui sa iti faci un vaccin.