| 123Bog a întrebat:

Buna TPU.
Cred ca am intrat intr-o incurcatura.
De ceva vreme,sa tot fie o luna,ma vad cu o fata.I-am spus ca eu am Hepatita B,a acceptat situatia, a spus ca intelege si ca asta nu e o problema.
Am facut dragoste cu ea de 2 ori,protejat.
Astazi mi-a spus ca relatia dintre noi nu poate continua,nu pentru ca sunt eu bolnav, ci pentru ca ea mi-a ascuns un lucru groaznic:a fost diagnosticata cu HIV acum 2 luni,inca isi asteapta schema de tratament.
Nu stiu de ce mi-a ascuns treaba asta,de ce imi spune acum. Cert este ca m-a speriat rau,din moment ce ne-am sarutat si am facut si dragoste(protejat, dar banuiesc ca tot exista un risc)
Imi puteti spune ce sanse sunt sa fi contactat virusul HIV de la ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si tu ai pus botu? Vrajeala, dar lasa-o cum a cazut, spune-i ce ti-am zis eu 'lasa-o cum a cazut' happy si adio

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu o crezi roagă o să i ti arate rezultatul analizelor. Scurt.

| Sara2 a răspuns:

Ea a fost indiferenta impotriva protectiei? ori i-a fost rusine sa iti zica ora a avut alt scop

| 123Bog explică (pentru Sara2):

Nu,eu avand hepatita B folosesc mereu prezervativ.Nu s-a pus in discutie problema "cu sau fara", era din start cu...e un fel al meu de a-mi proteja partenerele.

| Sara2 a răspuns:

Si daca nu s-a spart prezervativul stai linistit ca nu iei hiv

| Quassaar a răspuns:

S-ar putea sa-si dorească sa se despartă de tine, iar faza cu HIV sa fie doar ceva de acoperire. Oricum ar fi arata-i si tu bunăvoință si fii alaturi de ea. Daca ați făcut sex protejat sunt șanse mici de îmbolnăvire. HIV-ul se transmite in 90% din cazuri numai prin sânge.

| 123Bog explică (pentru Quassaar):

Are acasa tot felul de brosuri legate de HIV, vorbeste des cu medicul curant, mi-a aratat si rezultatul primelor analizetongueOZITIV.Acum,suntem doar prieteni...mi-am pierdut increderea in ea dar o sustin moral.Nu stiu daca ea ar face la fel, dat fiind faptul ca m-a mintit prin omisiune, dar mi-e mila sa o las balta chiar daca mi-a pus sanatatea in pericol.
E si ea om.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man hiv se ia dor prin sange nu si prin saliva daca ati facut sex protejat nu ai cum sa iei hiv stai de vorba cu ea si explica-i si tuati si fi alaturi de ea nu o sa iei hiv daca o saruti