| surastrikes a întrebat:

M-am lasat de fumat si ocazional la cam 2 - 3 saptamani fumez o tigara cand sunt foarte stresat, are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu are nimic. E chiar recomandat să nu te lași complet pentru ca să nu te fortezi. Atâta timp cât fumezi doar o singură țigără la 2 săptămâni nu te afectează cu nimic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta nu inseamna ca te-ai lasat de fumat.Cauta alte solutii pentru stres.

| minrest a răspuns:

Ar avea, eu de la tigarea aia de care vorbesti am trecut la un pachet si jumatate intr-o singura zi. Eram in intarziere cu o lucrare esentiala pentru viata mea. Sigur, peste cativa ani m-am lasat definitiv, Dumnezeu a facut o minune de vindecare, dar foarte putini oameni Il cunosc pe Dumnezeu, asa ca trebuie sa ne bazam pe mecanisme mai banale. Iti recomand sa mai stai la nivelul asta 6 luni. Peste 6 luni nivelul nicotinei in corpul tau va fi foarte mic, si atunci renunti si la ultima tigare. Salut.

| Liviu a răspuns (pentru minrest):

P.S nu ca ar conta, eu's ateu si m-am lasat de fumat, deci sa inteleg ca daca nu crez in dumnezaul tau nu ma pot lasa de fumat?

| minrest a răspuns (pentru Liviu):

Dupa cum ai vazut, poti. Unii insa se lasa foarte greu. Cunosc o fata care sufera de boala Buerger, si o feliaza ca pe parizer, dar nu se poate lasa de fumat. Si asta e o boala declansata de fumat. Iar eu stiu mai bine ce mi s-a intamplat mie.

| Liviu a răspuns (pentru minrest):

Omule,nu toate in lumea asta e din vina lu dumnezeu, sau se fac 'minuni' ca dumnezeu sus jos etc.Tre sa intelegi omul e cea mai dezvoltata specie cunoscuta pana in prezent, nimic mai sus, noi oameni o sa ne aducem singuri pieirea.Cat despre vicii, eu nu m-am lasat pentru sanatate, m-am lasat pentru faptul ca ma costa o poala de bani intelegi? Am vazut oameni care au fumat o viata intreaga si nimic nu aveau.Alti care mureau la 25 calcati de tramvai si nu aveau vicii, get the point? Poti fi abstinent te calca masina si salut happy