| anonim_4396 a întrebat:

M-am lovit la cap, pe langa tampla si am dureri (ocazionale) si cand ating locul acela.
Vreau sa stiu daca e o problema grava daca m-am lovit langa tampla si ce ar trebui sa fac sa atenuez durerile.
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Este f important evaluarea si tratarea precoce a eventualelor probleme, care pot agrava starea generala in timp.Neaparat necesar, daca durerea persista, sa te vada un medic.Pentru linistea ta sufleteasca, ar fi bine un CT sa fii sigur ca nu exista alte probleme.Ai grija de sanatatea ta!

| Oana92 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic. Loviturile la cap sunt foarte periculoase. Sanatate!

| MadRadiologist a răspuns:

Dutela medic nu merita sa risti pentru un consult iti va face un film si vei vedea ce e acolohappy sanatate!