| Hisaya a întrebat:

Acum o saptamana m-am lovit cu capul de usa, mi s-a facut o umflatura si nu s-a retras. Umflatura nu este vizibila, o simt doar daca-mi ating capul.Si m-am lovit un pic mai sus de tampla stanga, un pic mai la stanga. Intrebarea mea este: se va retrage sau va trebui sa consult un medic? Funda! Promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai un hematom care trebuia în mod normal să se retragă în 7 zile. Mergi la medicul de familie pentru un consult.
Pa, pa.

| Andrew_2568 a răspuns:

Stai linistita, esti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu am patit la fel, numai ca la mine nu a durat asa de mult, doar vreo 4 zile. Sfatul meu este sa mai astepti 2 saptamani facandu-ti frectie unde te-ai lovit, fara sa-ti pui gheata sau alte minunati, ajunge doar masajulhappy. Iar apoi daca vezi ca nu s-a retras deloc trebuie neaparat sa consulti un doctor si fara sa te speri sa stii ca aculo poti avea un cheag de sange. Definita este : cheagul de sange este o acumulare de sange care se intareste si trebuie frecat zilnic sa se imprastie.Este ca o vanataie care se umfla dar nu se vede. Urmeaza-mi sfaturile si ai sa vezi ca totul va fi foarte bine big grin. Sper ca te-am ajutat si o zi buna sa ai!

| Alina140663 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic deoareca tu te-ai lovit intr-o zona extrem de sensibila si acea umflatura poate deveni mai tarziu o boala pe creier, o sensibilitate la cap sau predispunerea la migrene [dureri de cap] asa ca du-te la mefic
bunicul a fost media asa ca ma cam pricep.hee hee
funda?

| denisa_4886 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa consulti un medic ca sa fi mai sugura. Ca sa nu se agraveze, puate fi ceva ce nu ara inportanta dar mai bine te asiguri.