| blablablalba a întrebat:

M-am lovit la unghia de la picior si sa facut albastra.De ce? O sa cada? Nu e toata albastra doar un sfert din ea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate pentru tine, o sa cada... apoi va creste la loc! si nu va fi dureros, deloc! eu m-am lovit acom doi ani cand asezam lemne, mi-a venit un lemn peste unghia de la degetul mare de la mana, m-a durut atunci apoi gata! daca nu as fi vazut-o in fiecare zi, as fi uitat! asa ca nu te ingrijora! va trece, iar prietenii tai vor fi si mai curiosi sa afle cum evolueaza ¨pacientul¨, pentru o eventuala accidentare de acelasi fel! sanatate!

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu va cadea toata unghia --- portiunea se va innegri si va ramane asa pana ce, pe masura ce unghia va creste, se va putea taia cu grija. Numai bine!

| mdany a răspuns:

E albastra din cauza vanataii.Cand te lovesti nu se invineteste locul lovit iar apoi isi revine dupa un timp? Asa e si cu piciorul

| Valisha18 a răspuns:

S-a invinetit, e ceva normal. Chiar daca ti cade, ti se va face bine. incearca sa masezi zona albastraapasand usor pe ea.

| Alice1122 a răspuns:

Asa am pățit și eu mi-am lovit degetul mic iar peste câteva săptămâni a căzut și era o alta unghie sub cea pe care am lovit-o

| Gabriel1 a răspuns:

Ai un rol asigurat in Avatar 2.

| Céline7 a răspuns:

Nu,nu o sa cada stai linistit happy,va trece peste citeva luni, trebuie doar sa ai rabdare, si data viitoare fii mai atent happy

| BossMan a răspuns:

Se poata sacada, sau ramana albastra toata viata, ceea ce ati va sta ffffff urat daca esthi fata, daca esthi baiat, sh ai o prietena, sa nu ii arati, ca te va parasi si nu vei mai avea niciodata prietena

| Kerosai a răspuns:

E doar o rana normala. Daca nu te-ai julit, inseamna ca ti s-a invinetit piciorul. Nimic grav.