| Roxanabuiltforsin a întrebat:

M-am racit foarte tare si ma durea gatul rau doctorita mi-a dat sa iau augumentin,, am luat pe stomacul gol m-a durut foarte tare ieri si azi cand am luat m-a durut din nou. am o stare de somnolenta straight face m-am speriat sa nu am hepatita A pentru ca a avut o colega ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Pentru gat cea mai buna e tinctura de propolis, e si naturala, nu are efecte adverse, nu-ti mai nenoroci stomacul si ficatul cu antibiotice

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara Roxana,nu te mai speria aşa,eşti tu un pic imună păi cred şi eu pe vremea asta înşelătoare şi ai gâtul imflamat cam asta este problema, da Doctoriţa ţi-a dat ceva bun dar trebuie să îl ei după masă, ai observat simptomele dacă l-ai luat pe stomacul gol, şi nu, n-ai cum să ei hepatită deoarece ea nu se dă prin atingere...doar oral, prin sărut alimentele în general. Nu-ţi mai pune atâtea probleme, însănătoşire grabnică!
O seară frumoasă!