| MihaiN1 a întrebat:

Am si eu o problema, de vineri 18.02.2011 dimineata cand m-am trezit ma durea foarte tare gatul, am avut febra 39 si cand inghit ma doare gatul.
Am luat Modafen si Septolete pentru gat, iar pentru nas am luat Olynth.
Astazi ma simt un pic mai bine dat nu pot scapa de problema cu gatul.
Inca nu am fost la medic sa ma consulte deoarece nu cred ca este ceva chiar atat de grav, parerea mea este ca sunt racit, asa cred.
Ce as putea sa mai i-au sa imi treaca?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| eDDy a răspuns:

Deci am facut EXACT ca tine am avut febra maxima 38.8
Stiu ce ai, eu m-am dus la doctor, un doctor foarte bun happy fost director de spital in fine.
Aveam amigdalita, sunt sigur ca asta ai si tu, ok du-te la medic happy Mie mi-a dat antibiotic si mi-a trecut foarte repede.

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Si eu ma simt rau de vineri si ma doare gatul cand inghit. Eu am luat Tantum verde si Nurofen si nu ma mai doarewinking
Sper sa te faci bine cat mai repede:*

| THC26 a răspuns:

Si eu am avut la fel saptamana trecuta. Eu am luat antibiotice. Si nu iti trece cu Strepsils sau Modafen. Dupa ce luam un antibiotic, ma puneam in pat, si transpiram ca sa mai elimin cateva toxine. Antibiotice si cu timpul iti trece. Si ce pot sa mai zic ca eu daca stateam in picioare cadeam pe jos... Sper ca te-am ajutat! Insanatosire rapida!