| Roxanabuiltforsin a întrebat:

La scoala la mine e epidemie de hepatita o colega are si e la spital am fost la suc cu mai mult prietene si am gustat dintr-un capucino mai multe e posibil sa fii luat si noi? nu stiu maine merg la medic sa ma verifice asa nu am probleme cu mancarea sau altceva dar am o stare de somnolenta continua. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elliana534 a răspuns:

Sansele sunt micute, iar somnolenta este specifica anotimpului. Dar ca sa fi sigura du-te la medicul de familie.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Somnolenta/oboseala poate fi un simptom al hepatitei, dar asta nu inseamna ca ai hepatita; poate avea si o alta cauza. Un consult medical si cateva teste pot transa problema.
http://www.i-medic.ro/boli/hepatita-virala

| MrMihnea a răspuns:

Te duci maine la doctor, dar ne intrebi pe noi daca esti bolnava? Asta e ceva nou.

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Nu stiu..mai bine iti va spune medicul..sanse sunt 50-50 acum..nu stiu! multa sanatate...doamne ajuta!