| Girly97 a întrebat:

M-am trezit azi dimineata cu o durere de umar moderata si ma doare cand o misc. Nu m-am lovit de nimic, tot ce am facut ieri a fost sa joc Skanderberg cu un coleg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Este de la efortul depus ieri. Usor cu efortul la acea mana si va trece treptat. In cateva zile poti sa joci box fara sa te mai doara.

| ALGator a răspuns:

La durere moderata de umar poti sa faci excercitii moderate cu bratele, chiar daca doare putin. Nu trebuie sa stai incremenita pana iti trece. Durerea moderata dispare repede.

| Cosmin86 a răspuns:

Incepatorii trag side-pressure cu incheietura dreapta... ceea ce pune presiune pe cot si pe umar.

Invatati sa trageti, inainte sa mai faceti skandenberg.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai fortat umarul.

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!

Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?

Daca mai ai dureri poti urma un tratament natural/non-invaziv cu un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) aprobat prin CE0197 cu eficacitate demonstrata clinic care se foloseste usor/sigur acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute.
Reduce durerea/inflamatia in timp ce stimuleaza vindecarea naturala si asistand in rezolvarea sursei problemei fara efecte secundare.

Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ

Insanatosire grabnica!