| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit cu senzația că mi-a intrat un șarpe in stomac in timp ce dormeam am și visat asta înainte de a mă trezi! Acum nu mă simt prea bine și am niste dureri ușoare de stomac, exista așa ceva? De ce ar face asta un șarpe? Am mai auzit de aceste lucruri! Poate trai în stomac sau ar fi digerat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dar unde ai dormit? Pe câmp?
Cum să intre un șarpe la tine în dormitor?
Că doar nu suntem în India.
Pur și simplu ai visat doar. Iar când visezi intens, senzația rămâne și după ce te trezești.
Și eu am visat că am căzut cu motorul și când m-am trezit mă durea genunchiul.

| gabicoo a răspuns:

Mergi la Acces direct! Urgent!

| LonelyGuy a răspuns (pentru gabicoo):

Mi-ai amintit de asta:
https://youtu.be/4EXqSPTA31g
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru LonelyGuy):

A fost și una cu copilul care avea un șarpe în burtă! Serial! Dar l-au bătut la numărul de episoade inegalabilii Volpitza șî Veorel!

| PineapplePizza a răspuns:

Poate ai mancat castile de la telefon... vreun cablu USB... mergi la medic sa scaneze ce ai in stomac.

| MihaiSpeedster a răspuns:

In primul rand am o intrebare... Poti sa visezi ceva dupa ce te-ai trezit? Ca eu stiam ca toate visele sunt visate inaintede a te trezi, deci e cam inutil sa specifici ca ai visat inainte de a te trezi.

In al doilea rand, nu ai nici un sarpe. Durerea se intampla dinainte de a visa, dar creierul tau a vrut sa te anunte, iar subconstientul a asociat durerea cu o cauza.

In al treilea rand, ma abtin sa comentez intrebarea cu sarpele digerabil...

| Editocroci a răspuns:

Visul îți spune că ai probleme cu stomacul așa că mergi la medic.

| ina2x a răspuns:

Cred ca este posibil sa iti fie greata din alte motive, de exemplu daca nu ti-a cazut bine mancarea si pentru ca ai visat ca aveai un sarpe in stomac, a ramas senzatia asta. Dar nu cred ca ti-a intrat un sarpe in stomac.