| davidwarner a întrebat:

Ma bat foarte tare niste balerini. Nu imi sunt foarte mici, daca nu merg este destul de ok, dar cand merg se freaca de calcai si ma doare foarte tare. Care e cea mai eficienta metoda sa nu ma mai bata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ioana_9973 a răspuns:

Daca nu porti ciorapi poti sa porti din aia fini de culoarea pielii si poate ca ar trebui sa iti pui un plasture acolo unde te bat...eu asa procedez si nu ma mai bat!

| Suby a răspuns:

Ar trebui sa-i dai cu spirt!happy