| afrodita3333 a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai bata incaltamintea? Orice port ma aleg cu o gramada de bataturi la degetele mici, la calcai etc.

Răspuns Câştigător
| Piersii a răspuns:

Cand iti mai cumperi incaltaminte, nu o lua fixa. Exista niste mini-sosete ca sa zic asa care iti acopera degetele si o parte mica din calcai (pentru balerini). Daca porti sandale sau pantofi, poarta-le mai mult ca la inceput orice iti face batatura. Daca tot iti fac, modelul e de vina. Ps: poarta dupa tine plasturi si cum simti ceva, pune-ti unul ca o sa fie mai bine.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Când cumperi, ia-le să fie lejere!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna,probabil tu iti iei incaltaminte fixa,ia-ti cu un numar mai mare, adica nici fix nici prea mare, cat sa nu-ti cada din picior si sa nu te deranjeze la degetehappy
Si cum a spus si @AndreeaIoanaT poarta pantofii, sandalele, balerinii prin casa pana se largeschappy
Numai bine.

| VelvetLight a răspuns:

Eu cred ca daca orice ai lua iti face bataturi inseamna ca ai un defect la mers...adica poate ca mergi cu laba piciorului in interior, nu stiu sigur, dar ca sa fii sigura atunci cand iti cumperi o pereche de incaltaminte probeaz'o cu ciorapi lycra sau orice aluneca pe picior. daca iti iei papuci din piele ar trebui sa stii ca nu se mai largesc.

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Ca să nu mă bată încălţămintea, n-o port. O bat eu! big grin
Eu nu suport nici un fel de încălţăminte.