| Evelyne009 a întrebat:

Ma doare foarte tare stomacul de 3 zile. In prima zi am vomitat seara si de atunci ma doare foarte tare. Am stări de voma, dureri de cap, balonare si uneori crampe. Ce as putea sa am? Poate fi vorba despre vreo sarcina nedorită? Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna! Poate fi vorba de o sarcina nedorita, tu stii mai bine sau de o gastrita, ca sa nu vorbim de ulcer, nu ai analizele facute si este cam devreme pentru a vorbi de asta. Testul pentru helicobacter ar trebui sa ti l faci si sa fi mai atenta la alimentatie.

| Evelyne009 explică (pentru Donsavas):

Nu cred ca de sarcina e vorba, deoarece in luna martie am avut mebstruatia regulată si m-a tinut 5 zile cat trebuia.

| yustme a răspuns:

La gastrita nu prea te doare capul știu pentru ca am gastrita și eu nu am vomitat de când am.ar trebui sa mergi la un control.prima data fa un test de sarcina ca poate e o sarcina. dacă nu e mergi la doctor poate fi orice.destul de multe boli sunt cu simptomele ăsta.

| Karina901 a răspuns:

Ar putea sa fie si asta, dar si un ulcer gastric.
Cel mai bine este sa consulți un doctor