| Dulke_Pysyka_1996 a întrebat:

Buna am facut-o si eu pentru prima data acum 2 zile. Am 18 ani. de adoua zi asa pe seara am niste stari de voma. am facut-o protejat deci nu e vorba de sarcina. dar eu ma gandesc ca stariile astea de voma poate fi din cauza ca stau eu cu frica sa nu patesc ceva, sau ceva de genu. ma rog pur si simplu ma gndesc si imi e frica. voi ce ziceti. si va rog fara, dati dovada de cei 7 ani de acasa

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Simptomele unei sarcimi nu apar atat de repede. Calmeaza-te ca nu ai nimic. Probabil esti stresata si te gandesti la asta. Tu singura iti faci rau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul se petrece doar in mintea ta si se datoreaza efectului de paranoia. Primele semne de sarcina se pot manifesta/apare incepand din saptamana a 6-a.Ar fi indicat sa te linistesti si sa gandesti logic ca o sarcina se poate instala/forma doar in niste conditii foarte precise, care in cazul tau nu au fost intrunite. Nu am sa ma apuc sa scriu pentru a nu stiu cata oara modalitatea prin care se poate forma sarcina de aceea te indrum sa citesti raspunsurile mele date in ultimele cateva zile si vei reusi sa-ti faci o imagine clara privind acest subiect. In nici un caz nu poti fi gravida.

| neutrino a răspuns:

Ma bucur ca tu ai cei 7 ani de care vorbesti, dar se pare ca dupa aceea nu prea ai fost la scoala. Starile de voma despre care vorbesti nu pot fi cauzate asa de repede de o eventuala sarcina. O seara linistita!