| xxdd a întrebat:

Ma doare gatu in exterior, in partea dreapta foarte rau de ieri. Cred ca ma doare pentru ca am dormit pe el sau ceva in gen thinking Oricum nu pot sa-l misc, abia pot sa-l intorc, ma doare si cand ma ridic de pe scaun, din pat si cand mananc, beau. NU MAI POT crying. Cum trece mai repede?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai torticolis. Du-te la medicul de familie, iti va indica miorelaxante.

7 răspunsuri:
| maria11579 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator la sport acum 2 ani. Ne-a pus sa ne rostogolim pe saltele si m-am rostogolit in cap in loc sa ma rasucesc pe gat. Ma durea gatul si nu puteam sa-l misc. Am mers la spital. Mi-a facut o radiografie si s-a constatat ca mi se deplasasera doua vertebre din coloana vertebrala. Nu puteam sa-mi misc capul in nici un fel, ceea ce era destul de grav pentru ca am lipsit de la scoala si nici nu puteam cobori scarile de una singura. Cu scoala am avut noroc ca s-a intamplat luni cand din acea zi intr-o saptamana luam vacanta de Craciun de 2 saptamani si am avut timp sa ma refac (3 saptamani). Am purtat un guler dat de la spital vreo 2 saptamani. M-a ajutat mult acel guler. Du-te si tu la medic. Insanatosire grabnica!

| ilegale a răspuns:

Hmm cred ca ti sa rasucit vreo vena cand ai dormit nu te speria! Maseaza locul cu pricina ca vena sa se duca la locul eiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar si pe mine ma doare az mi s-a intors o vena, ma doare rau si nu pot sa imi misc nici umarul. :-(( :-(( cum pot sa scap de durere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate ca ai oreion ca am avut si eu cand eram mic prin clasa 2 sau a treia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off si eu acum iti scriu si simt ca mor de durere ce sa fac? insanatosire grabnica!