| Ana4567 a întrebat:

Ma doare in dreapta imediat sub coastă cand respir. Iar daca apăs, ma doare si mai rau. Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Ficatul umflat, obosit. Odihneste-te, bea un ceai, lasa tigarile, gradismile si mai ales supararile.
Si cel mai bine daca insista durerea fugi la o ecografie abdoninala
Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru Kevlar):

Doare si ficatul dar foarte rar?
Si nu mai tipa?

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru Kevlar):

Asta ce a vrut sa fie gluma s-au bataie de joc?
Frate daca te irit, spune-mi, ori blocheza-ma tu.
Sanatate?

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Tine un pic de regim. Poate fi vorba de ficat/fiere.
Sau mananca mai putin, nu trebuie sa te scoli satul/a si umflat/a de la masa.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fierea sau Rinichiul drept poate fi, mergi la Interne pentru o consultatie sau la medicul de familie.

Răspuns utilizator avertizat