| SaveTheNature a întrebat:

Ma doare in gat. Am facut ore de canto. Alaltaieri a cam exagerat profesorul pe notele inalte. ]
Nu sunt ragusit, insa ma doare gatul (probabil corzile vocale,ori laringele,nu stiu exact). Mentionez ca Strepsils, ceaiuri caldute cu miere. si faringosept nu au avut nici un efect. Probabil nu e vb de rosu in gat ci de un fel de febra musculara. CRed.
Deci ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Awesoman a răspuns:

Te duci la un doctor specializat, iti va spune ce si cum sa faci. Probabil sa o lasi mai usor cu orele de canto, pe moment. Sper ca te-am ajutat.
Funda? big grin

| MihaiElenaP a răspuns:

Un secret babesc pentru cantareti ar fi sa bei un galbenus de ou crud..il bati inainte sa il bei si sa nu fie rece asta inainte de lectii asa daca esti unsa nu mai ai probleme.