| deffect a întrebat:

Ma doare ingrozitor maseaua, ce as putea face sa-mi trreaca? E bine daca imi pun conservant pe masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz! Daca ai cuisoare din acelea alimentare da, sunt foarte bune, dar mai bine pune algozone sfaramat si mergi la dentist sa trateze caria! Poti face infectie si abces, sa ramai fara masea, asa ca trateaza dun timp, ca nu doare! Succes!

14 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cuisoare iti amortesc zona, e adevarat si eu am folosit. Dar este ceva care are efect momentan pana mergi la medic. Este foarte important sa mergi sa vezi daca trebuie sa-ti scoata nervul sau sa-ti dea antibiotic... in caz ca maseaua este cu abces. Poti sa mergi la urgenta daca nu ai un medic stomatolog la care sa apelezi. Iti doresc multa sanatate

luciana
| luciana a răspuns:

Urgent o aspirina; asa se face la durerea de dinti, masele,- asta o stiu de la Dr.stomatolog Nimigean, - renumit in domeniu, pasionat de meserie. Sanatate si numai bine, Lucien.

| Arthur a răspuns:

@deffect esti defect?hee hee Cum sa faci asa ceva? Ia un algocalmin si fugi repede la stomatolog.

| Bacemi a răspuns:

Eu foloseam cuisoare alimentare si imi trecea destul de repede.

| georgiana a răspuns:

Mai bine te duci la un consult, pentru siguranta ta!

| Brotacelu a răspuns:

O tzuicomicina whistling

| silver19 a răspuns:

Ia un nurofen! in cateva minute iti va trece cu siguranta! nu-ti umbla pe la ea ca n-are rost mai rau o sa te doara, ia pastila care ti-am zis este foarte buna mai ales pentru dantura!

| Psycho a răspuns:

Data viitoare cand te va durea maseaua, mergi la farmacie si ia-ti KETOROL. e foarte bun. mie intotdeauna imi trece durerea de masea daca beau unul.

| deffect explică:

Multumesc de raspunsuri.Chiar maine o sa ma duc la dr. sa ma repare pentru. ca maseaua e cam deffectahappy

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la un stomatolo, ceea ce este cel mai recomndat...foloseste tador sau aulin.sunt foarte eficiente, ti-o spun din proprie experienta.

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Conservant? :O straight face incearca niste algocalmin si du'te la stomatolog

| xjustfearless a răspuns:

Ia un algocalmin, fiola e cea mai buna.

| trabardie a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti ketonal... e f bun

| dany4 a răspuns:

Asa se spune ca e bine