| CascavalDeRasa a întrebat:

Ma doare inima cand expir prea mult aer si simt ca nu am destul aer in mine crying(((((( Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

Este foarte posibil sa ai o probeblema la inima sau astm.Ar fi bine sa consulti urgent un medic specialist si sa iti anunti parintii.Multa sanatate.

| CascavalDeRasa explică (pentru ♀ кɨđµ°♀):

M-am mai linistit putin si acum nu ma mai doare inima cand expir sau sa nu am aer. Ce sa mai cred?:S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ori ai inceput de astm, ori o problema de la inima.
Ai face foarte bine daca ai consulta un cardiolog.
Te pup!

| CascavalDeRasa explică (pentru anonim_4396):

Da, dar imi venea si sa vomit. Iar cand imi vine sa vomit sunt speriat foarte tare (nu stiu de ce). Oare are vreo legatura? Acum sunt bine.

| ceaiuldetei a răspuns:

Ce ai? Ai nevoie de un control cardiologic.

Mergi la medic. Vorbește cu părinții tăi. ANUNȚĂ pe oricine ai în preajmă când ți se face rău.

Nimeni de aici nu poate întinde mâna prin monitor până la tine, ca să te ia în brațe și să te ducă la spital.

Vorbește cu prietenii, dacă părinții nu sunt momentan disponibili.

Și foarte important: nu te trata după ureche.

Respiră aer curat, dacă ai cum. Mergi și plimbă-te. Așa îți pui sângele în mișcare și ți-l oxigenezi. Te vei simți un pic mai bine.

Dacă nu mai reziști și nu mai reziști, ia o aspirină cu un pahar cu apă rece. Dacă nu ai mâncat nimic, NU lua aspirina pe stomacul gol. Ia și ciugulește ceva.

Ieși la aer și respiră ca și cum nimic de pe lumea asta nu te grăbește: lent, ușor și fără să te sperii. Curaj!

| d3men7zel a răspuns:

Acceasi problema are si sora mea ca si u si a depistato suspecta de Asm sad FUNDA?

| OMEGALIN a răspuns:

Si eu o patesc dar o patesc destul de des, de 2-3 ori pe luna, dar trebuie sa te calmezi, eu de obicei incerc sa respir incet si imi trece dupa cateva minute

| RobertoRobby a răspuns:

Ar fi cazul sa consulti un medic ceva... Nu te juca cu asta ca nu e de joaca, incercam noi sa te ajutam cu sfaturi, dar consulta un doctor, si te va rezolva el! happy Pace.

| Xodo a răspuns:

Aceeasi chestie mi se intampla si mie rareori.
Dar dupa un timp (1/2 min.) imi trece.