| AndrP a întrebat:

Acum ceva timp mi s-a intamplat ceva destul de ciudat si m-a cam speriat.
Nu dormisem toata noaptea si dimineata ma pusesem la somn. Peste 2 ore ma trezesc dintr-o data super speriat cu un sentiment de spaima si imi simteam tot corpul ametit, inima imi batea foarte incet, ma jur ca parca mai aveam putin si muream. Dupa dintr-o data am scos capul pe geam am inceput sa inspir si sa expir si dintr-o data mi-a pornit inima foarte tare.
Chiar si acum cand sunt foarte obosit si vreau sa adorm, mi-e frica sa adorm pentru ca simt o ameteala puternica si parca imi amortesc usor picioare. E de **** sentimentul. De ce oare? Ce mi se intamplase atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai avut un atac de panica. Nu te mai stresa. Este normal ca atunci cand iti supui corpul la oboseala indelungata sa apara si reactii adverse.

| AFR81 a răspuns:

Mai apar si atacuri de panica pe fondul oboselii sau stresului.

| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate cu atac de panică. Relaxează te, nu mori de la un atac de panică.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pare un atac de panica