| Madayna a întrebat:

Ma doare o masea cand apas pe ea si in general e o durere constanta. Maseaua este plombata de cateva luni, oare nervul este afectat sau de ce ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| starskip a răspuns:

Si eu astfel de probleme. nervul nu a fost tratat corespunzator... te sfatuies sa e dunci la un stomatolog este posibil sa iti pice plomba

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa ai infectie la radacina, mergi inapoi la stomatologul care ti a plombat maseaua

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o infectie pe canal ori de o afectiune a gingiei.
Oricare ar fi situatia, numai medicul stomatolog o poate rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil se strica sub plomba.
Va trebui sa mergi iar la medicul stomatolog sa vada ce este.
Te pup!

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Doctor Stomatolog. Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe el, nu pe noi, pentru. ca unii isi dau cu parerea prost. Cel mai bine fa-ti un consult!

| Madayna explică (pentru ZaraZaraPerlin):

Am programare la stomatolog tocmai marti, eram curioasa sa aflu daca a mai trecut cineva prin asta si sa ma lamureasca.

| ZaraZaraPerlin a răspuns (pentru Madayna):

Mama mea, dar ea a mers la doctor si s-a rezolvat!