| cipy_4293 a întrebat:

Ma doare o masea de 2 zile si nu stiu ce sa fac bine mai intai a fost putin curent apoi punin pai mult si tot asa dar mai demult am mai avut o problema cu niste masele de 12 ani care nu iesise si se unfla din cand in cand gingia si ma durea de inebuneam (ma doare si in acest moment) si ieri a inceput sa ma doara si alte 2-3 masele de sus (dreapta) una stiu ca e cariata am un bandaj bagat acolo nu stiu ce e ala ca o plomba si ma doare de indebunesc si cand st dureri insuportabile dau cu spirt si din cand in cand iau aulin dar intrebarea mea este cum pot scapa de durerea de gingie sau masea ca nici nu mai stiu care ma doarea ca gingia e unflata si nu pot inchide gura astept raspunsuri dar nu deale cu du-te la dentist ca mor acolo de frica ma pis pe mine de frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Du-te la dentist ca nu-i de joaca, altceva n-am ce sa-ti spun. Se poate ajunge la altceva.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie frica,asa e la inceput, incearca sa te duci la dentist o data, de 2 ori si dupa va deveni o placerelaughing.
Uneori este si dureros dar atunci se face anestezie.Cum am mai spus nu ai de ce sa te temi, asa ca du-te la dentist altfel se poate agravawinking.
Succes!