| incurable a întrebat:

Ma doare piciorul drept dar durerea parca urca in sus.ma tem sa nu fie apendicita insa am mai avut dureri de picior si cand eram mai mica.debea puteam sa merg.am facut niste analize acum jumatate de an si as avea un inceput de reumatic. mi-a dat moldamin si nu am facut.mentionez ca durerea o am de o zi. si persista doar dimineata si seara la culcare.in cursul zilei nu am nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dustru a răspuns:

Nu poate fi vorba de o simpla suprasolicitare, deci poti avea probleme cu articulatia coxofemurala.Acetabulul,are un orificiu prin care trec nervii,ai putea avea ceva dereglat acolo deatit si te doare, parerea mea (nu de medic). Apendicita nu poti avea pentru ca ai fi simtit durerea intr-o parte in zona abdominala. DAca ti l-ai fi inlaturat atunci, si piciorul era sa dea de stire.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adreseaza-te medicului care te-a investigat si urmeaza tratamentul prescris.TPU nu te poate ajuta decat cu recomandari de incredere in medici.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu am avut apendicita, si nu are nici o legatura cu piciorul. Totusi, e bine sa mergi la medicul de familie pentru un consult. Apendicita se manifesta in 2 feluri:
1. dureri ingrozitoare de burta... in partea dreapta din cate imi amintesc, stari de greata poate chiar si vomitat.
2. febra foarte mare fara un factor anume, adica fara dureri de gat etc. [eu am avut varianta aceasta cu febra]
Este bine totusi sa-ti consulti medicul de familie, caci nu strica niciodata un consult.
Sanatate!

| DianaScorpio a răspuns:

Apendicita nu are nici o legatura cu durerile de picioare.