| anonimusss12 a întrebat:

De cateva luni de zile mai exact vreo 5 am sanul stang cu " piatra " este uneori chiar tare si uneori ma doare. Sunt baiat 20 ani 80 kg 1.80. Este normala aceasta piatra? Tin sa precizez ca numai la sanul stang este. HELP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Este într-adevar o "piatră" sau doar o gâlmă?
Ar trebui să treacă de la sine (așa cum tuturor băieților la trece la vârsta de 11-16 ani(si eu am avut la 12 ani)) însă consultul la un specialist nu este niciodată exclus.