| anonim_4396 a întrebat:

Ma dor picioarele,mai precis incheieturile,si le am cam tot timpul reci,mai ales de la glezne in jos,am fost la medic si mi-a zis ca nu-i ceva grav,ceva remedii naturiste, sau remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bea ceai de urzică cu soc!
Pa, pa.

| trăncănici a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ca să slăbească? Ăla e ceai de dietă.....Eu îi recomand ceai de ghimber(ginger)Ăla chiar încălzeşte.În lipsă, poate păpa şi un ardei iute!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru trăncănici):

Bună.
Socul este un bun antireumatic, urzica purifică sângele!
Documentează-te mai bine înainte să treci la atac.
Pa, pa.

| trăncănici a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Doamnă doctor, intră şi bifează şi la cel care se vaită de umflături la unghii şi degetele de la picioare.Semnează condica şi acolo! O purifica ea urzica sîngele, dar pentru reumatism, e bună în stare verde. Postatorul se vaită de picioare reci, nu de sînge! La ora asta, de unde poate lua postatorul ceai de urzică cu sunătoare? Da, ştiu de la plafar! Hai c-o să dea omul o fugă şi o să cumpere beleaua ta de ceai.

| trăncănici a răspuns:

Bagă-ţi ciorapi flauşaţi, sau construieşte-ţi nişte ghete de casă pe bază de burete şi blăniţă. Talpa să fie cam de 3-4 centimetri.Şi porţi ciorapi, bineînţeles.Mai fă şi mişcare, sîngele trebuie pus în mişcare.

Răspuns utilizator avertizat
| Lionsgate a răspuns:

Ai grija cu statul pe pamant, sau pe betot, sa nu-ti mai fie frig al picioare, fierbe niste tarata si pune-o intro panaza cat e calda, aplico pe picior si lasa pana se raceste, si ai grija cu frigu!, nu prea ajuta remedile daca nu te pastrezi.