| lilith16 a întrebat:

Buna, de sâmbătă am nasul înfundat. Problema e ca e doar nara stângă, am incercat tot felul de remedii naturiste sau cumpărate si nu au funcţionat.Ar trebui sa consult de urgenţă un medic, e destul de grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate n-ar strica să consulți un medic. Nu chiar de urgență.

| Ineys a răspuns:

Si eu am avut tot nasul infundat de 1 saptamana, dar pentru ca era mai frig si eu inca stateam in pantaloni scurti si tricou, cu picioarele goale pe gresie rece, etc, etc. Vezi sa nu fie si la tine la fel. Cand ma bagam seara in pat, in patura, poof, ca prin minune se desfunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de medic pentru ceva atât de minor. Bunica mea fierbea hrean si stătea cu fata deasupra astfel încât aburii sa ajungă pe fata si a funcționat. Poti încerca si tu. ( sau poți mirosi spirt)

| Alisiaalisia2 a răspuns:

Nu cred ca este foarte grav...Cel mult o infecție nazala dar te sfătuiesc sa mergi la medic ca sa nu se agraveze laughing