| CoConuTQueen a întrebat:

Ma enervez foarte usor, iar atunci cand ma enervez incep sa ma clatin, sa tremur, pentru ca nu pot sa imi las nervii afara. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi doar obicei prost, sau poate fi o mică problemă de sânătate mentală. Sau pur și simplu o sensibilitate deosebită.
Mai expresiv, te apucă bâțul și spasmosul.
Ce să faci?
Întărirea sistemului nervos cu duș cald și rece alternativ.
Să mănânci mai puține dulciuri și mai multe fructe.
Să faci exerciții de gimnastică lentă yoga, Pilates, Tai Ji Quan, le găsești pe You Tube.
Să faci exerciții de respirație.

| irinas7 a răspuns:

Să mergi la un psiholog ca să afli cauza; nu e o rușine să faci psihoterapie și chiar ajută, crede-mă!