| king5151 a întrebat:

Salut, ma enervez din orice, si daca dau din greseala peste un lucru si cade, incep sa tremur si sa tip de nervi, de ce? am de mult problema asta

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un american ți-ar spune: "Take it easy!" Las-o mai moale, nu te mai stresa pentru orice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Din ce spui tu, reiese ca ai avea o problema cu nervii si cu stresul. Esti irascibil si cedezi usor in fata factorilor care provoaca stres.

Lucreaza la asta. Incearca, cel putin. Atunci cand o chestie suparatoare se intampla, ia-ti cateva secunde, analizeaza modul in care te simti in acel moment, intelege-l, accepta-l si lasa-l sa treaca. Nu iti obosi prea tare sufletul cu lucruri marunte.

Poti cumpara de la farmacie Magne b6 (pastile pentru stress si oboseala), Calmogen Complex, niste ceaiuri poti sa consumi iarasi.

Odihna e la fel de importanta!

Asculta muzica. Te ajuta sa te mai eliberezi de griji, de angoasa, de nervi samd.

Vei fi bine! Nu renunta. Poti cu mult mai mult decat iti pare la momentul actual. Hai, curaj!
Sa ai o zi linistita si sa ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vor mai calma apele cand vei realiza ca viata nu trebuie luata atat de in serios!
Lupta alaturi de ea, nu împotriva ei.