| anonim_4396 a întrebat:

Ma innebuneste celulita. Sunt foarte slaba dar sunt plina de celulita pe picioare. Vreau sa scap de ea, dar sa nu aud de creme. Sunt niste porcarii, nu ajuta la nimic. Am auzit pe cineva zicand ca celulita nu trece. E adevarat? Va rog spuneti-mi niste remedii sigure.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Celulita are trei cauze: sedentarismul, mancatul aiurea si bautul a prea putina apa. Incepe prin a face mult efort pe zi, sport, munca fizica, etc. Bea minim 3 litri de apa pe zi (acum ca e vara mai mult) si mananca numai fructe si legume proaspete plus mancare gatita de tine prin fierbere cu legume si carne slaba.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Brigaela):

Deci pana la urma mitul cum ca nu trece este fals?

| Brigaela a răspuns (pentru PerfectInsanity):

De trecut nu trece, dar se amelioreaza daca iti schimbi stilul de viata.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trece, se poate ameliora cu mult sport, fără grăsimi, dulciuri, fast-food-uri, etc.
Niciun remediu nu este sigur!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu prea poti scapa de celulita, cat te-ai lupta cu ea, nu vei scapa niciodata de ea.
Destul de interesant mi se pare articolul asta, poate te ajuta cat de car macar:
http://www.eva.ro/......l-816.html
Te pup!

| AmyGrigoriu a răspuns:

Fa mai mult sport... Daca ai auzit de Zumba. iti propun sa te duci. este un fel de dans