| SaveTheNature a întrebat:

Ma mananca nasul, si ochii, si uneori si stranut, si de multe ori respir si greu. Am facut un ige total anul trecut si mi-a iesit 102.
La ce e posibil sa fiu alergic avand in vedere ca nu primavara sau vara sau toamna? Mi-a face un test alergic dar sunt sute de teste si nu stiu cu ce sa incep. (in plus sunt f scumpe)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La praful din casa, la un parfum, la un detergent de rufe, la o substanta de curatat, la mucegai (poate ai igrasie undeva), la un aliment sau bautura. Sunt numeroase posibilitati. Intr-o clinica de alergologie ti se poat face, pentru inceput, niste teste generale (gratuit daca esti asigurat) ca sa ai un punct de pornire.

3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Ai teren alergic pe imunitate scazuta. Faci alergii la mai multe lucruri : ex.parfum,praf,detergenti,etc.Intareste imunitatea cu produse naturiste si scapi de aceasta mica problema.

| Dobre_Antonio_1985 a răspuns:

Poate ai o tumora.

| SaveTheNature explică (pentru Dobre_Antonio_1985):

Poate esti prost. (ar zice unii) Esti prost (zic eu)