| marius_1074 a întrebat:

Ma numesc Marius si am o problema de un an de zile, am usturimi la urinare mai ales in gland, iar usturimile pleaca de la anus spre gland.Am fost la medic am facut tot felul de analize si nimc, imi apar la o luna de zile.Mentionez ca inainte am avut un contact sexual, cu o tipa, anal si de atunci nu mai imi revin nu stiu ce am, nu mai sunt eu cel dinainte, tipa avea si o pata rosie la fund, cred ca a avut ceva, dar la analize nu mi-au gasit nimic. Nustiu ce sa mai fac, daca stie cineva vreun remediu chiar si naturist ar fi ok.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Dureros cand gandeste capul care nu are materie cenusie, mergi si fa-ti analizele la o clinica particulara. Problema ta este cam imbulinata... multa sanatate!

Shin
| Shin a răspuns:

Daca tu faci anal fara protectie... Mai sunt si alte chestii pentru care se poarta prezervativ in afara de sarcina nedorita. Cand faci sex anal, sa ai prezervativ, deoarece in anus este un focar de bacterii si... uite ce se intampla tongue

Eu zic sa te duci la alt doctor, ca ala la care ai fost e retard. Nu exista durere care sa vina din neant. Cauta doctori pana cand iti gasesc problema.

Numai bine, Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

Intr-adevar, nu se pune problema cine a gresit, e clar. Dar motivele sunt multe... lipsa de informare, lipsa de... altceva, dar nu conteaza asta. A gresit, a intrebat, noi i-am spus ce sa faca. Dar scuza docotrului care e? Vine pacientul cu problema si el spune "asta e, nu ai nimic. stiu ca te doare. dar crede-ma, nu ai nimic... durerea e doar in capul tau" Sau. doctorii isi fac datoria daca pacientul e intelectual?
P. S. Noi discutam pe doua lucruri diferite tongue
Shin.

| Linda a răspuns:

Din cate stiu eu, majoritatea bolilor cu transmitere sexuala au aceste simptome, usturime la urinat si afectare a aparatului genital. Tot din cate stiu antibioticele se folosesc.

| anonymus_1825 a răspuns:

Chiar si daca ai facut sex anal trebuie sa urmezi cativa pasi:
1. Cat de bine o stiai pe tipa (era ingrijita sau nu, trecutul ei medical etc.)
2. Oricum trebuia sa folosesti prezervativul chiar si anal (inteleg ca nu l-ai folosit daca ai ajuns la asemenea problema)
In fine, ce a fost, a trecut dar a lasat urme.
singurul sfat ce pot sa ti-l dau e sa iti incerci norocul si aici: http://forum.romedic.ro/... Poate vei obtine un sfat profesional mai bun :)... Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nimic, daca te-ai anal izat deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shin, retard e unul care merge sa faca sex anal cu o panarama pe care o vede ca are si "o pata rosie " la "locul faptei", nu doctorul! Din pacate, un barbat gandeste cu "capul" si crede ca o fata care miroase a parfum " e curata" si-i mai duce si partenerei pe care o are ceva cadou...asa ca mai lasa-ma. Asta-i buna : unu-si baga -n toate ...si doctorul e retardat! Da' cine l-a pus?
Marius, lasa naturistele si du-te la urolog ca daca te-ai dus la medicul de familie si ti-ai facut colesterolul si glicemia n-avea ce sa-ti gaseasca.Probabil ti-a gasit E.colli, dar asta are 95 la suta din cei care-si fac analize, ca suntem si civilizati si nu stim nici la fund sa ne stergem si plimbam bacteriile de la anus prin alte orificii... sper ca nu te apuca rusinea acum, ca e cam tarziu si mergi la specialist!
mai dar ce placeri are lumea! ce naiba sa fie excitant sa-ti bagi...intr-un fund? sunteti retardati?

| oanadinu a răspuns:

Incearca sa te tamponezi cu tinctura de propolis. E dezinfectant si are o serie de agenti antimicrobieni etc. Poate sa te usture un pic dar nu va face rau ca e natural Da-ti in zona dintre testicule si anus. Sper sa iti treaca. Pupici

| deea010 a răspuns:

Doamne, u marius est dus cum poti sa scrii aici de asta? mi-e imi pl de u baiat marius da e de varsta mea si e pesfect in afara ca nu prea invata bine dar eu il iubesc muult de tot!