| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Vali si locuiesc in Arad si am 33 ani...am avut un accident feroviar in 1988 in gara la Paulis-Arad si mi s-a amputat piciorul drept (1/3 medie gamba dreapta) si abia anul trecut 2009 februarie am trecut de ultima comisie expertiza medicala-gradul 3 mediu si dispun doar de un venit de 33.5 lei/luna.Nu imi gasesc de munca in domeniul la care ma pricep si care imi place [finisari interioare(electrica, sanitara, rigips-zugraveli)-tot ce apartine de interior mai putin faianta si gresie]. Cum as putea sa castig un ban in pus peste suma primita de la stat (33.5 lei) in afara cersitului. VREAU SI IMI PLACE SA MUNCESC dar fara sa fiu sluga cuiva...VEZI BLOGUL http://lifeinoneleg.blogspot.com/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca o solutie poate fi un anunt in ziarul local sau pe net la Arad-online.Eu sunt din Barlad judetul Vaslui, imi pare rau ca nu te pot ajuta, imi dau seama ca esti un om deosebit.Iti urez sa ai succes in tot ce intreprinzi!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, Dumnezeu ti-a dat harul de viata, sa poti sa mergi mai departe.Bravo tie si bine ca mai exista asemenea persoane atat de puternice.
In Romania nu cred ca se va lua in evidenta vreodata faptul ca ai un handicap, suferi de o boala grava, aici la noi, BANII VORBESC.In strainatate ti se ofera ceea ce ti se cuvine nu conteaza ca esti negru, alb, roman sau american.
Iti doresc tot binele din lume si inca o data STIMA!