| ladyx a întrebat:

Ma pot bronza la solar fiind data c autobronzant? nu se vor primi pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Crema autobronzantă se curăță ușor de pe piele dacă folosești o mănușă specială de gomaj, ajută la îndepărtarea celulelor moarte și implicit și a cremei.
După ce ai scăpat de cremă poți merge și la solar, dar să nu uiți crema protectoare cu cel mai mare factor de protecție (îți protejezi pielea), produsele de protecție solară le găsești la farmacie sau la magazin.
Vara s-a instalat, poți merge la plajă pentru un bronz natural, este mai sănătos. În perioada când mergi la solar sau plajă îți recomand să consumi morcovi cruzi ajută mult la sănătatea pielii prin prezența beta-carotenului din morcov și implicit la vedere.
La soare te expui doar în intervalalul: 09-11 și 16-18, este soarele mai blând și razele ultraviolete nu sunt atât de nocive.
Sănătate și un bronz uniform.
Pa, pa.