| Zedge a întrebat:

Ma pot rade pe cap cu un aparat de ras electric? Ca am gasit la oferta unul si cum eu ma rad pe cap regulat ma intreb daca pot folosi un aparat de ras electric in locul lamei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Nu e acelasi lucru, si eu ma rad pe cap o data la o saptamana, crede-ma lama e sfanta.Nu big,nu etc.Un aparat clasic de barbierit cu o lama gillet/astor/sau care mai sunt pe piata, eu cat as avea parul de mare/lung/aspru/tare cu o spumare ca la carte, incep de la ceafa si trag o 'linie' pana la frunte, totul ramane in urma clean(curat). eu nu as da lama pentru nimic in lume, petrec juma de ora mereu sa ma barbieresc in cap.Nu urasc asta, ador happyOricum e si periculos, eu o fac fara gratar, sa nu se stranga par.Si daca o miscare aiurea am facut, la spital sa imi puna copci in cap happy

| Zedge explică (pentru Liviu):

Da intr-adevar lamele clasice de ras taie excelent firul de par dar cum ai zis si tu o miscare gresita si ti-ai sectionat scalpullaughing Atunci cred ca s-ar putea sa raman la lama (Gillete Blue 3), s-ar putea sa iau totusi aparatul de ras pentru barba, ca tot e la super pret. Ms de raspuns!

2 răspunsuri:
| catalin48 a răspuns:

Da,poti face asta, si este mult mai rapid.