| Arezki a întrebat:

Ma scuzati dar am si eu o problema. Acum 5 zile am facut un avort prin chiuretaj. Medicul mi-a prescris o reteta care contine si un antibiotic, iar acum dupa 5 zile de la chiuretaj am avut o sangerare foarte usoar ( un sange roz, mai diluat ) iar acum de la ora 6 pana la 21 am umplut un absorbant slim si prezint aceeleasi dureri ca si in prima zi de menstruatie mentionez ca sarcina a avut doar 4-5 saptamani. Va rog sa ma ajutati urgent deorece imi este foarte frica va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Bravo,ce fel de mama esti? Te crezi asa de desteapta incat sa omori fetusul cat un bob de fasole! Mama denaturata! Acuma dupa avort, sanatatea ta este in mare pericol, dupa chiuretaj ti se complica, uite ca ti-a pedepsit Dumnezeu! Trebuia sa lasi sa creasca si sa dai nastere si sa vezi daca il poti indragi si vei fi in stare sa aiba grija de copil? Este o responsabilitate foarte mare! Acuma suporti consecintele avortului si nu o sa mai ai liniste pana la moarte! Pe viitor nu vei mai putea sa-ti faci alti copii pe care vei dori!

| Arezki explică:

Imi cer scuze dar nu am cerut parearea ta despre ce am facut, si cred ca nu ar trebui sa te priveasca pe tine ceea ce face fiecare cu corpul lui

| IoaNa_Marya_1996 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergin din nou la acel medic. El ştie mai bine decât noi de ce ai hemoragie sau de ce sangerezi.