| Madutzza98 a întrebat:

Am avut o sangerare la 29 de zile dupa un chiuretaj si am crezut ca este menstruatie. Medicul mi.a prescris contraceptive Midiana care se ia din prima zi a menstruatiei dar nu a fost menstruatie credeti ca e in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai făcut asa ceva? Avort, nu ti a fost milă de copilul ne născut? Ce vină a avut el sau ea daca a fost fetiță, păcat ca există oameni ca tine pe lumea asta, nu meriti sa fi numit OM. Rusine ai facut o crimă.

| xMayre a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

As fi bine sa nu judeci oamenii. Fiecare are dreptul sa aleaga, si ca sa stii si tu avortul se poate face si in cazul in care fatul are unele probleme de sanatate vizibile la ecograf.

| Madutzza98 explică (pentru xMayre):

A fost sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani. Nu.mi doresc un copil inca dar nici nu as face avort daca l.as avea de aceea i.am zis doctorului sa-mi dea contraceptive.

| xMayre a răspuns (pentru Madutzza98):

Cea mai buna metoda, anticonceptionalele, doar sa ai grija cu ele deoarece pot aduce reactii adverse.

| xMayre a răspuns:

Buna, eu cred ca ar trebui sa apelezi la doctorul care ti-a facut chiuretajul si sa il intrebi, doar ca sa nu apara complicatii mai tarziu.