| arianaserban a întrebat:

Ma simt obosita si am 100 – 110 batai de inima pe minut. Ce medicamente ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la cardiolog, fiindca tahicardia asta ar putea ascunde ceva mai grav. O anemie sau un infarct miocardic sunt primele exemple care imi vin in minte.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, nu te poti lua asa dupa oricine, singurul in masura care iti poate prescrie o medicatie este dr cardiolog.Sanatate.

mira
| mira a răspuns:

Prezinta-te la medicul cardiolog. Mira

| nicky a răspuns:

Cum au spus si ceilalti prima data du-te la cardiolog iar daca nu ai nimic inseamna ca ai patit ca mine, dupa multa oboseala si stres aveam pulsul tot peste 100 si nu stiam ce sa fac, aveam si palpitatii. Singurul medicament pe care l-am luat a fost mg forte 1-2 pastile pe zi si un concediu de 2 saptamani. Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul cardiolog este singurul medicament indicat

| Andritza_4315 a răspuns:

Si eu am peste 100 de batai...dar nu ma simt rau...

Ai fost la cardiolog? ce ti-a zis?