| gab0ru a întrebat:

Ma spal pe dinti de 3 ori pe zi mai exact dupa fiecare masa, insa cei ascutiti de jos si sus sunt fff galbeni? Care ar fi motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai in casa bicarbonat de sodiu alimentar, inmoaie periuta in apa si pune bicarbonat.Periaza bine dinti, dupa care pui pasta de dinti si continui periajul.Clatesti bine gura cu apa si in cateva zile o sa ramai surprins ce dinti albi vei avea!

| Azµre a răspuns:

Pasta de dinți nu albește este un mit, ea curăță dinții de bacterii, ca să îi alebești poți încerca să te speli cu sare.

| gab0ru explică (pentru Azµre):

Aha,cat de des?

| Azµre a răspuns (pentru gab0ru):

De 2 ori pe zi

| gab0ru explică (pentru Azµre):

Eu stiam ca spalatul des cu sare distruge smaltul si altele.

| alex500 a răspuns:

Spala-te si cu bicarbonat de sodiu, e foarte bun!

Răspuns utilizator avertizat
| Lucifer97 a răspuns:

Ea exemplu de la mine!
Eu ma spal pe dinti 1-3 ori pr luna. Rezultatul: am 15 ani si niciodata n-am fost la dentist, n-am avut probleme cu dintii, nu ma dor, sincer!

| gab0ru explică (pentru Lucifer97):

laughing Si ai dinti ca mamaliga nu?

| BrokenArrow a răspuns (pentru Lucifer97):

"Eu ma spal pe dinti 1-3 ori pr luna."... ce milă mi-e de cei cu care vorbeşti.

| Lucifer97 a răspuns (pentru gab0ru):

Ba nu, din contra, cand am fost la controlul de la armata medicul s-a mirat, zice "ai purtat proteze ceva, ai fost la dentist odinioara''
Totul e OK doar mestec guma sau bomboane mentolatewinking

| Lucifer97 a răspuns (pentru BrokenArrow):

Dar mie de tine...ti-am spus doar la control medicul a ramas cu gura cascata cum de am asa dinti sanatosi si apoi......pasta de dinti nu inlatura mirosul urat incarturarule, ci doar ii curata de carii, bacterii.
Eu mestec guma sau bomboane mentolate si totul e super!