| Alpaca00 a întrebat:

Ma supara partea dreapta crying Am momente cand ma ia si dupa un timp ma lasa. si iar incepe.
Dar nu ma inteapa pur si simplu e o durere inauntru. Pot sa ma uit in bec si cand ridic piciorul nu ma doare... Mi-e frica sa nu fie apendicita...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Un tip de durere abdominala cu caracter pulsatil. Te ia/te lasa...

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi si consulta-te cu medicul tau! Daca e apendicita, trebuie sa te operezi cat mai repede posibil. Sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Apendicita cand te ia de obicei nu te mai lasa... Asa ca probabil nu e apendicita. Mai degraba o indigestie sau ceva...
Daca nu te lasa pana maine mergi la medic.

| Alpaca00 explică (pentru CuriousStuff):

Mi-a spus doctorul ca am colica abdominala. Ce inseamna colica abdominala?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Alpaca00):

Un tip de durere abdominala cu caracter pulsatil. Te ia/te lasa...