| Ciochina_Victor_1959 a întrebat:

Mă trezesc de mai multe ori pe noapte și adorm din nou foarte greu. Când mă trezesc dimineața,de cele mai multe ori mă simt obosit, nedormit.
Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Incearca niste comprimate cu paducel. Si niste exercitii fizice pentru oxigenare seara devreme.

| Adry05 a răspuns:

La cat te pui la somn? Incearca sa te pui pe la 10-11, sa bei un ceai cald sau lapte cald inainte de culcare si sa fii relaxat. Daca ai ceve evenimente stresante in viata ta acu, e posibil sa fie si de la aia. Fa-i si sport in timpul zilei sa dormi mai bine noaptea.

| Donsavas a răspuns:

Discuta cu medicul tau de familie! Lipsa somnul e de cauza neuropsihiatrica chiar dacă tu ai o problema organică.